ResMed AirCurve VAuto (Otomatik BPAP) Solunum Cihazı

ResMed AirCurve VAuto, otomatik bpap cihazıdır. Bu cihaz otomatik cpap cihazı kullanan ve nefes vermede güçlük yaşayan kullanıcıların IPAP (Nefes alma basıncı) ile EPAP (Nefes verme basıncı) arasındaki farkın 4 ve üstü ihticında tercih edilmektedir. Ayrıca ResMed AirCurve VAuto (otomatik BPAP) cihazının azami basınc 25 cmH2O olarak ayarlanabilir.

AirCurve VAuto otomatik bpap cihazı için 3 farklı tedavi modu barındırır. Bunlar CPAP, VPAP (BPAP S) ve VAuto. 

AirCurve VAuto teknolojik olarak hem ResMed AutoSet algoritmasını hem de Easy-Breathe teknolojisi gibi iki kanıtlanmış içinde barındıran iki seviyeli bir cihazdır.

HumidAir nemlendiricisi seçeneği ile kullanım esnasında yaşayabileceğiniz ağız kuruluklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca ClimateLineAir ısıtıcılı devre ile de tam otomatik nemlendirme konforunu yaşarsınız. Size sadece iletilen havanın sıcaklığını seçmek kalır ve ResMed sabit bir nemlilik ve sıcaklık ile tedavinizde devamlılık ve üstün bir konfor sunar. 

Diğer Özellikler
Vsync teknolojisi ile sürekli olarak istenmeyen kaçakların yönetimini sağlar. Bu sayede hasta-cihaz senkronizasyonunu korurken tedavi basıncının güvenilir şekilde iletir.
S ve CPAP modunda 15 L / dk ve VAuto modunda 4 L / dk'ya kadar ek oksijen* desteği sağlayabilirsiniz.
Yerleşik ortam ışığı sensörü sayesinde ekran, bulunduğu  odanın parlaklığına göre  otomatik olarak kendisini ayarlar. Bu nedenle  hem hasta hem de odadaki diğer kişiler ışıktan rahatsızlık duymazlar.

 

 

Maske ve Nemlendirici Dahil Değildir.

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz

 

VPAP ile BPAP arasında bir fark var mı?

 

Herhangi bir fark yoktur. VPAP Variable Positive Airway Pressure (Değişken Pozitif Havayolu Basıncı) , BPAP Bi-Level Positive Airway Pressure (İki Seviyeli Pozitif Havayolu Basıncı) kelimelerinin kısatlmasıdır. İki tedavi modununda hedef çalışma şekilleri aynıdır. Tabiki farklı markalarda farklı ek özellikler bulunmaktadır ve bu özellikler hasta uyumunu ve konforunu artırmaya yönelik olabilir. 

 

VPAP / BPAP veya VPAP S / BPAP S arasında bir fark var mıdır?

 

VPAP / BPAP aslında bir tedavi modu grubunun ön ismidir. VPAP / BPAP S, ST gibi. Buarada kullanılan "S" harfi spontan (kendiliğinden) kelimesinin baş harfidir. "ST" ise spontan time yani spontan zaman kelimelerinin baş harfleridir. Eğer VPAP veya BPAP şeklinde doktorunuz tarafından tedavi almanız önerilmiş ise istenilen tedavi VPAP S veya BPAP S' tir.

 

VPAP / BPAP tedavisinde kaçak yönetimi ne kadar önemlidir?

 

VPAP / BPAP cihazları genellikle solunumsal sorunları daha fazla olan hastalarda kullanılmaktadır. Bu sebeple ilgili doktorlar tarafından ayarlanan basınçların doğru olarak iletilmesi önemlidir. Her cihazda farklı özellikler olabilir veya bazı markalarda bu özellik bulunmayabilir. ResMed VPAP / BPAP cihazlarında Vsync kaçak kompanzasyonu olarak adlandırılan bir teknoloji bulunmaktadır. Bu teknoloji her bir nefeste iletilen akım inceleyerek istemsiz oluşan kaçakları tespit eder ve fazladan akım göndererek telafi eder. Tabiki kaçak yönetimi sadece ek akım gönderimi ile sınırlandırılamaz. Tetikleme ve döngü gibi diğer parametrelerin yani akım düzenine adapte olması için otomatik düzeltmelerde yapılması gerekir. ResMed Vsync teknolojisi tüm parametreleri otomatik olarak değişikliklerini yapmaktadır.

 Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın!2024 © Tüm Hakları Saklıdır.

0 (212) 532 09 28

Turgut Özal Millet Cd. No: 97/B / Fatih / İSTANBUL

yusuf@uykumedikal.com